Lekce 1Lekce 2Lekce 3Lekce 4Lekce 5Lekce 6Lekce 7
Generování kódů

Používání uvedených postupů či programů není v souladu se záručními podmínkami výrobce telefonu. Jejich používáním se vystavujete riziku neuznání záruky na přístroj v případě jeho poškození.
   
Tyto návody můžou, bez bezvadného pochopení postupu, vést až k poškození Vašeho telefonu (i trvalému). Před zahájením práce si je celé důkladně přečtěte a máte-li jakékoliv nejasnosti, konzultuje je předem na určeném diskusním fóru!

Stáhněte a rozbalte soubor ViperGSM.zip. Zkopírujte celou zložku ViperGSM (soubory ViperGSM.jar a ViperGSM.jad) do mobilu, do adresáře 0:\Java\jam\Applications. Můžete na to použít libovolného průzkumníka paměti mobilu, např. SiMoCo, MPM, MOBILedit!, nebo třeba plugin do Total Commanderu. Spusťte soubor ViperGSM v mobilu (Menu-3-2).Po spuštění aplikace ViperGSM se Vám zobrazí dvě hlášky, které potvrďte.

 


Teď Vám aplikace vypíše "Please Wait...", počkejte, než aplikace vypočítá kódy (10 - 15 sekund). Na displayi se zobrazí IMEI Vašeho telefonu a vypočítané kódy ESN a HASH. Java aplikaci nesmíte vypnout, musí zůstat stále spuštěná. Teď můžete pokračovat v generování ostatních kódů a loaderu pro program V_Klay a další programy. Stáhněte a rozbalte si program Papua Utils.
Po spuštění programu vyberte na záložce Nastavení COM port telefonu (1) a běžte do záložky Kódy (2).Na záložce Kódy klikněte na tlačítko Px65v4 (1), tím si program vytáhne z telefonu od java aplikaci IMEI, ESN a HASH. Pokud by Vám to nefungovalo, opiště hodnoty IMEI, ESN a HASH z displaye telefonu ručně. Nezapoměňte však přehodit čísla v hodnotě ESN podle klíče: (hodnota ESN na displayi telefonu) ABCD-EF12 => (hodnota, kterou napíšete do políčka pre ESN v Papua Utils) 12EFCDAB. IMEI a HASH opište přesně podle displaye telefonu. Potom klikněte na tlačítko Výpočet SKEY a BootKEY (2) a tím se z IMEI, ESN a HASH vypočítá SKEY a BKEY. Po vypočítání SKEY a BKEY se znovu vraťte do záložky Nastavení (3).Java aplikaci ViperGSM už můžete zavřít a vypněte telefon. Klikněte na tlačítko Servisní mód (1) a krátce stiskněte červené tlačítko na telefonu. Na displayi se objeví nápis Service mode. Pokud se tak nestave, postup opakujte. Až bude telefon v Service mode, můžete jít zpátky do záložky Kódy (2).Teď už stačí jen kliknou na tlačítko VKD v3.2+ (1) pro vygenerování loaderu pro V_Klay a také ještě loader pro x65 Flasher - tlačítko config.ini. Nakonec klikněte na tlačítko Instalovat SKEY (2), čímž uvedete telefon do Factory Mode, abyste mohli pracovat s některými programy, např. dělat screeny displaye pomocí programu x65 Screen. Po zavedení SKEY do telefonu vyjeďte ze Servisního módu podržením červeného tlačítka na telefonu.Poslední krokem je zkopírování loaderu do adresáře C:\Program Files\Vi-Soft\V_Klay\data\Loaders (standartní cesta). A loader pro x65 Flasher (config.ini) zkopírujte do té složky, kam jste rozbalili archív s x65 Flasherem. Případně tlačítkem Freia.log můžete telefon odblokovat na blokování operátora, kódu telefonu a jiné - viz Lekce 6.

Čerpáno z SiemensMania.cz